位置:首页 > IC中文资料 > DME2W6P8K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
Polyester Film Capacitors Metallized Radial Leads
CDE
Type DME Polyester Film Capacitors
文件:493.26 Kbytes Page:4 Pages
CDE
封装/外壳:径向 包装:散装 描述:CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL 电容器 薄膜电容器
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
Polypropylene Film Capacitors Great for High Frequency Switching Power Supplies
文件:264.14 Kbytes Page:2 Pages
Great for High Frequency Switching Power Supplies
文件:264.11 Kbytes Page:3 Pages
Metallized Oval, Axial Leads
文件:92.33 Kbytes Page:3 Pages
Polyester Film Capacitors
文件:207.48 Kbytes Page:2 Pages
DME2W6P8K产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    6.8 µF
  • VoltageDC:
    250V
  • VoltageAC:
  • ESR:
  • dV/dt:
    6
  • RippleCurrent:
  • MinTemp:
    -55°C
  • MaxTemp:
    125°C
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • LoadLife:
  • Width:
  • Height:
    22.5mm
  • Length:
    31mm
  • Thickness:
    13.5mm
  • Diameter:
  • LeadSpacing:
    27.5mm