位置:首页 > IC中文资料 > CEB35P10A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CEB35P10A
P-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
CET-MOS
华瑞
CEB35P10A
P Channel MOSFET
CET
华瑞
FEATURES ■ -100V, -32A, RDS(ON) =76mΩ @VGS = -10V. RDS(ON) =92mΩ @VGS = -4.5V. ■ Super high dense cell design for extremely low RDS(ON). ■ High power and current handing capability. ■ Lead free product is acquired. ■ TO-220 & TO-263 package.
CET
Very Low Inductance Design
文件:333.22 Kbytes Page:2 Pages
OHMITE
35 Watt TO220 Package Thick Film Power
文件:157.24 Kbytes Page:1 Pages
OHMITE
CEB35P10A产品属性
  • BVDSS(V):
    -100/
  • Rds(on)mΩ@10V:
    55/
  • Rds(on)mΩ@4.5V:
    60/
  • ID(A):
    -33/
  • Qg(nC)@4.5V(typ):
    44/
  • RθJC(℃/W):
    1.4
  • Pd(W):
    107
  • Configuration:
    Single
  • Polarity:
    P
更新时间:2026-5-14 17:52:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
23+
TO263
7000
24+
TO-263
SOT-263
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!
98+
全新 发货1-2天
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价