位置:首页 > IC中文资料 > CEB35P10
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CEB35P10
P-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
FEATURES ■ -100V, -32A, RDS(ON) =76mΩ @VGS = -10V. RDS(ON) =92mΩ @VGS = -4.5V. ■ Super high dense cell design for extremely low RDS(ON). ■ High power and current handing capability. ■ Lead free product is acquired. ■ TO-220 & TO-263 package.
CET
华瑞
CEB35P10
FEATURES -100V, -32A, RDS(ON) =76mW @VGS = -10V. Super high dense cell design for extremely low RDS(ON). High power and current handing capability. TO-220 & TO-263 package. RDS(ON) =92mW @VGS = -4.5V. Lead-free plating ; RoHS compliant.
CET-MOS
华瑞
CEB35P10
P Channel MOSFET
CET
CET-MOS
P Channel MOSFET
Very Low Inductance Design
文件:333.22 Kbytes Page:2 Pages
OHMITE
35 Watt TO220 Package Thick Film Power
文件:157.24 Kbytes Page:1 Pages
OHMITE
CEB35P10产品属性
  • BVDSS(V):
    -100/
  • Rds(on)mΩ@10V:
    76/
  • Rds(on)mΩ@4.5V:
    92/
  • ID(A):
    -32/
  • Qg(nC)@10V(typ):
    75/
  • RθJC(℃/W):
    1.2
  • Pd(W):
    125
  • Configuration:
    Single
  • Polarity:
    P
更新时间:2026-5-14 16:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
23+
TO263
7000
24+
TO-263
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价