位置:首页 > IC中文资料第1466页 > APT30M85BVRG
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
APT30M85BVRG
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current : ID= 40A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage : VDSS= 300V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.085Ω(Max) @ VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC
ISC
无锡固电
APT30M85BVRG
MOSFET
ROHS
MICROCHIP
微芯科技
APT30M85BVRG
Power Semiconductors Power Modules
文件:2.83336 Mbytes Page:44 Pages
MICROSEMI
美高森美
Power MOS V is a new generation of high voltage N-Channel enhancement mode power MOSFETs.
ADPOW
ADPOW
文件:420.1 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
APT30M85BVRG产品属性
  • 型号
    APT30M85BVRG
  • 功能描述
    MOSFET N-CH 300V 40A TO-247
  • RoHS
  • 类别
    分离式半导体产品 >> FET - 单
  • 系列
    POWER MOS V®
  • 标准包装
    1,000
  • 系列
    MESH OVERLAY™ FET
  • MOSFET N 通道,金属氧化物 FET
  • 特点
    逻辑电平门
  • 漏极至源极电压(Vdss)
    200V 电流 - 连续漏极(Id) @ 25°
  • C
    18A 开态Rds(最大)@ Id, Vgs @ 25°
  • C
    180 毫欧 @ 9A,10V Id 时的
  • Vgs(th)(最大)
    4V @ 250µA 闸电荷(Qg) @
  • Vgs
    72nC @ 10V 输入电容(Ciss) @
  • Vds
    1560pF @ 25V 功率 -
  • 最大
    40W