位置:首页 > IC中文资料第6201页 > APT30M85
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
APT30M85
Power MOS V is a new generation of high voltage N-Channel enhancement mode power MOSFETs.
ADPOW
APT30M85
ADPOW
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current : ID= 40A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage : VDSS= 300V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.085Ω(Max) @ VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC
ISC
无锡固电
MOSFET
ROHS
MICROCHIP
微芯科技
POWER MOS V 300V 40A 0.085 Ohm