位置:首页 > IC中文资料第6201页 > APT30M85BVR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
APT30M85BVR
Power MOS V is a new generation of high voltage N-Channel enhancement mode power MOSFETs.
ADPOW
APT30M85BVR
isc N-Channel MOSFET Transistor
文件:420.1 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
FEATURES ·Drain Current : ID= 40A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage : VDSS= 300V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.085Ω(Max) @ VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC