位置:首页 > IC中文资料 > AOT11S65
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AOT11S65
650V 11A a MOS Power Transistor
AOSMD
万国半导体
AOT11S65
高压MOSFET (500V - 1000V)
650V 11A αMOS™ Power Transistor
AOS
美国万代
AOT11S65
N-Channel 650 V (D-S) MOSFET
文件:1.03217 Mbytes Page:8 Pages
VBSEMI
微碧半导体
AOT11S65
isc N-Channel MOSFET Transistor
文件:304.12 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
650V 11A a MOS TM Power Transistor
AOSMD
万国半导体
丝印代码:D2PAK;isc N-Channel MOSFET Transistor
DESCRIPTION • Designed for use in switch mode power supplies and general purpose applications. FEATURES • Drain Current –ID=11A@ TC=25℃ • Drain Source Voltage- : VDSS=650V(Min) • Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.399Ω (Max) • 100 avalanche tested • Minimum Lot-to-L
ISC
无锡固电
文件:294.82 Kbytes Page:2 Pages
AOT11S65产品属性
  • 类型
    描述
  • Package:
    TO220
  • Configuration:
    Single
  • Polarity:
    N
  • VDS (V):
    650
  • VGS (±V):
    30
  • ID @ 25°C (A):
    11
  • PD @ 25°C (W):
    198
  • 10V:
    399
  • Qg (10V)(nC):