位置:首页 > IC中文资料 > AKM45US24
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
AKM45US24
AC-DC Power Supplies
The AKM45 series of desktop adaptors comply with medical, home-healthcare and IT approvals along with the latest energy efficiency level VI standards with high active mode efficiency and extremely low no load power consumption.\n\nAvailable with a standard jack plug connector these adaptors suit a w • Energy efficiency level VI\n\n• European CoC Tier 2\n\n• ITE & medical (2 x MOPP) approvals\n\n• 4th edition medical EMC\n\n• Class I as standard, Class II optional\n\n• Class B conducted & radiated emissions\n\n• Input voltage range 90 to 264VAC\n\n• Output voltages from 9 to 48VDC\n\n• 0°C to +6;
XPPOWER
AKM45US24
包装:散装 描述:AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 48W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 台式、桌面式、壁装式适配器
XPPOWER
AKM45US24
AC-DC Power Supplies
文件:627.66 Kbytes Page:3 Pages
The AKM45 series of desktop adaptors comply with medical, home-healthcare and IT approvals along with the latest energy efficiency level VI standards with high active mode efficiency and extremely low no load power consumption.\n\nAvailable with a standard jack plug connector these adaptors suit a w • Energy efficiency level VI\n• European CoC Tier 2\n• ITE & medical (2 x MOPP) approvals\n• 4th edition medical EMC\n• Class I as standard, Class II optional\n• Class B conducted & radiated emissions\n• Input voltage range 90 to 264VAC\n• Output voltages from 9 to 48VDC\n• 0°C to +60°C operating te;
AC-DC Power Supplies 36-100 Watts AED Series • Low Profile • Single Outputs from 5 V to 48 V • Universal Input • Optional Floating Output • High Power Density • 36, 45, 70 & 100 W Versions • Class II Insulation on 36 W Version
AC-DC Power Supplies 45-130 Watts AEH Series • Output Voltages from 2.5 V to 48 V • Non-standard Outputs Available • Universal Input • Single & Multiple Output Versions • 0 °C to +70 °C Operating Temperature • Efficiency up to 80 • Non-standard Connectors Available
IT & Medical Safety Approvals
文件:405.95 Kbytes Page:4 Pages
AKM45US24产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    24V
  • OutputCurrent:
    2A