位置:1.5KE440C > 1.5KE440C详情
1.5KE440C中文资料
厂家型号
1.5KE440C
文件大小
65.26Kbytes
页面数量
5
功能描述
1500W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSORS
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 1500W 440V 10% Bidir
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
简称
WTE
生产厂商
Won-Top Electronics
中文名称
官网
1.5KE440C数据手册规格书PDF详情
Features
● Glass Passivated Die Construction
● 1500W Peak Pulse Power Dissipation
● 6.8V – 440V Standoff Voltage
● Uni- and Bi-Directional Versions Available
● Excellent Clamping Capability
● Fast Response Time
● Plastic Case Material has UL Flammability
Classification Rating 94V-O
1.5KE440C产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    1.5KE440C
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A