位置:首页 > IC中文资料 > VFT80US12
VFT80US12价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
VFT80US12
AC-DC Power Supplies
The conduction cooled VFT80 series has been designed to provide a continuous 80W with a 125% peak power capability for up to 30 seconds, making it ideal for inductive loads requiring a brief initial peak switch-on capability.\n\nDesigned for Class I applications, this range of single output AC-D • 60W convection 80W fan cooled\n\n• 4” x 2” footprint, 1.15\" profile\n\n• Regulated single outputs from 5V to 24VDC\n\n• Input range 85 to 264VAC\n\n• Peak load capability\n\n• High efficiency\n\n• <0.5W no load input power;
XPPOWER
VFT80US12
Low Cost, Single Outputs from 5 V to 24 V, Peak Load Capability
文件:517.76 Kbytes Page:2 Pages
XPPOWER
VFT80US12
包装:盒 描述:AC/DC CONVERTER 12V 80W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 转换器
AC-DC Power Supplies
AC-DC Power Supplies 45-130 Watts AEH Series • Output Voltages from 2.5 V to 48 V • Non-standard Outputs Available • Universal Input • Single & Multiple Output Versions • 0 °C to +70 °C Operating Temperature • Efficiency up to 80 • Non-standard Connectors Available
文件:197.65 Kbytes Page:8 Pages
文件:70.82 Kbytes Page:2 Pages
文件:579.85 Kbytes Page:3 Pages
VFT80US12产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    12V
  • OutputCurrent:
    6.67A
更新时间:2026-5-14 12:00:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ST
2511
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价