位置:首页 > IC中文资料 > ECE80US12
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ECE80US12
AC-DC Power Supplies
The ECE80 series as standard is an encapsulated PCB mount device, it can also be supplied in an encapsulated chassis mount package with screw terminals (-S option), also available with a DIN rail mounting (-SD option).\n\nWith approvals to world-wide safety standards, compliance with class B for con • Regulated single outputs 12 to 48VDC\n• Input range 85 to 264VAC\n• Encapsulated PCB or chassis/DIN rail mount package\n• Peak load capability\n• 4.0kVAC input to output isolation\n• No external components required\n• -25°C to +70°C operating temperature\n• Full load to +50°C\n• 3 year warranty\n\;
XPPOWER
ECE80US12
封装/外壳:4-DIP 模块 包装:管件 描述:AC/DC CONVERTER 12V 80W 电源 - 板安装 AC DC 转换器
XPPOWER
ECE80US12
AC-DC Power Supplies
文件:579.85 Kbytes Page:3 Pages
包装:盒 描述:AC/DC CONVERTER 12V 80W 电源 - 外部/内部(板外) 工业,DIN 导轨电源
AC/DC CONVERTER 12V 80W
AC-DC Power Supplies 45-130 Watts AEH Series • Output Voltages from 2.5 V to 48 V • Non-standard Outputs Available • Universal Input • Single & Multiple Output Versions • 0 °C to +70 °C Operating Temperature • Efficiency up to 80 • Non-standard Connectors Available
文件:197.65 Kbytes Page:8 Pages
文件:70.82 Kbytes Page:2 Pages
Low Cost, Single Outputs from 5 V to 24 V, Peak Load Capability
文件:517.76 Kbytes Page:2 Pages
ECE80US12产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    12V
  • OutputCurrent:
    6.67A