位置:首页 > IC中文资料 > UTT60N10
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
UTT60N10
60A, 100V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOSFET TRANSISTOR
UTC
友顺
UTT60N10
The UTC UTT60N10 is an N-channel enhancement power MOSFET using UTC’s advanced technology to provide the customers with perfect RDS(ON), high switching speed, high current capacity and low gate charge.The UTC UTT60N10 is suitable for motor control, AC-DC or DC-DC converters and audio amplifiers, etc • RDS(ON)=18mΩ @ VGS=10V,ID=20A\n• High Switching Speed\n• High Current Capacity\n• Low Gate Charge(typical 50nC);
UTC
友顺
Trench Power MOSFET  (N-CH)
The UTC UTT60N10M is N-channel enhancement mode powerMOSFET using UTC’s advanced technology to provide customerswith high switching speed, a extremely low RDS(ON) and low gate charge. The UTC  UTT60N10M  is suitable for high frequency Point-of-Load Synchronous, Networking DC-DC System, CCFL Back-lig RDS(ON) <1.0 mΩ @ VGS=10V, ID=30AGreen Device AvailableLow Gate Charge  Surface mount package;
N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR
文件:215.35 Kbytes Page:5 Pages
N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR
N-Channel MOSFET uses advanced trench technology
文件:1.05108 Mbytes Page:4 Pages
DOINGTER
杜因特
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOS TRANSISTOR
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOS TRANSISTOR ■ TYPICAL RDS(on)= 0.02 Ω ■ AVALANCHE RUGGED TECHNOLOGY ■ 100 AVALANCHE TESTED ■ REPETITIVE AVALANCHE DATA AT 100C ■ LOW GATE CHARGE ■ VERY HIGH CURRENT CAPABILITY ■ 175°C OPERATING TEMPERATURE ■ APPLICATION ORIENTED CHARACTERIZATION APPLI
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
LOW VOLTAGE, LOW RDS(on) POWER MOSFETS IN HERMETIC ISOLATED PACKAGE
文件:75.94 Kbytes Page:8 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
未分类制造商
UTT60N10产品属性
  • 类型
    描述
  • VGS(±V):
    ±20
  • ID(A):
    60
  • RDS(ON)MAX.(mΩ)atVGS=10V: