位置:首页 > IC中文资料 > UTT60N05
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
UTT60N05
60A, 50V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOSFET TRANSISTOR
UTC
友顺
UTT60N05
The UTC UTT60N05 is an N-channel enhancement power MOSFET using UTC’s advanced technology to provide the customers with perfect RDS(ON), high switching speed, high current capacity and low gate charge.The UTC UTT60N05 is suitable for motor control, AC-DC or DC-DC converters and audio amplifiers, etc • RDS(ON)=14mΩ @ VGS=10V,ID=20A\n• High Current Capacity\n• Low Gate Charge(typical 39nC);
UTC
友顺
TMOS POWER FET 60 AMPERES 50 VOLTS RDS(on) = 0.014 OHM
TMOS POWER FET 60 AMPERES 50 VOLTS RDS(on) = 0.014 OHM This advanced high–cell density HDTMOS power FET is designed to withstand high energy in the avalanche and commuta tion modes. The new energy efficient design also offers a drain–to–source diode with a fast recovery time. Designed for low vol
MOTOROLA
摩托罗拉
MOTOROLA
摩托罗拉
LOW VOLTAGE, LOW RDS(on) POWER MOSFETS IN HERMETIC ISOLATED PACKAGE
IRF
Fast Switching Speed
文件:67.38 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
N CHANNEL POWER MOSFETS
文件:268.24 Kbytes Page:5 Pages
SAMSUNG
三星
UTT60N05产品属性
  • 类型
    描述
  • VGS(±V):
    ±20
  • ID(A):
    60
  • RDS(ON)MAX.(mΩ)atVGS=10V: