位置:XC6201P521MR > XC6201P521MR详情
XC6201P521MR中文资料
厂家型号
XC6201P521MR
TOREX
XC6201P521MR数据手册规格书PDF详情
■ GENERAL DESCRIPTION
The series provides large currents with a significantly small dropout voltage.
The XC6201 consists of a current limiter circuit, a driver transistor, a precision reference voltage and an error amplifier. Output voltage is selectable in 0.1V steps between 1.3V ~ 6.0V.
SOT-25, SOT-89, USP-6B and TO-92 packages are available.
■ FEATURES
Maximum Output Current : 250mA (TYP.)
Dropout Voltage : 0.16V @ 100mA
: 0.40V @ 200mA
Maximum Operating Voltage : 10V
Output Voltage Range : 1.3V ~ 6.0V (0.1V increments)
Fixed Voltage Accuracy : ± 1 (VOUT(T)>2.0V)
± 2
Low Power Consumption : 2.0μ A (TYP.)
Operational Temperature Range : -40℃ ~ 85℃
● Battery powered equipment
更新时间:2026-5-13 15:01:00
22+
SOT-25-5L
20000
公司只做原装 品质保障
03+
SOT89
全新原装进口自己库存优势
23+
原装正品,假一罚十
23+
TO-89
全新原装正品现货,支持订货
TO-243AA
原厂渠道,现货配单
NULL
TO-89
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
专注军工、汽车、医疗、工业等方案配套一站式服务
24+
24+
全新原装现货/放心购买
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增