位置:XC6201P411TR > XC6201P411TR详情
XC6201P411TR中文资料
厂家型号
XC6201P411TR
TOREX
XC6201P411TR数据手册规格书PDF详情
■ GENERAL DESCRIPTION
The series provides large currents with a significantly small dropout voltage.
The XC6201 consists of a current limiter circuit, a driver transistor, a precision reference voltage and an error amplifier. Output voltage is selectable in 0.1V steps between 1.3V ~ 6.0V.
SOT-25, SOT-89, USP-6B and TO-92 packages are available.
■ FEATURES
Maximum Output Current : 250mA (TYP.)
Dropout Voltage : 0.16V @ 100mA
: 0.40V @ 200mA
Maximum Operating Voltage : 10V
Output Voltage Range : 1.3V ~ 6.0V (0.1V increments)
Fixed Voltage Accuracy : ± 1 (VOUT(T)>2.0V)
± 2
Low Power Consumption : 2.0μ A (TYP.)
Operational Temperature Range : -40℃ ~ 85℃
● Battery powered equipment
XC6201P411TR产品属性
  • 型号
    XC6201P411TR
    Positive Voltage Regulators
更新时间:2026-5-13 15:00:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
22+
6-WFDFN
9000
原厂渠道,现货配单
新进库存/原装
一级代理专营品牌!原装正品,优势现货,长期排单到货
24+
全新原装现货 优势库存
SOT223
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增
SOT223
公司只做原装 品质保障
专营原装正品SMD二三极管,电源IC
23+
SOT153
受权代理!全新原装现货特价热卖!
18+
SOT153
保证进口原装可开17%增值税发票