位置:DRV8411APWPR > DRV8411APWPR详情
DRV8411APWPR中文资料
厂家型号
DRV8411APWPR
丝印代码
8411A
封装外壳
HTSSOP
文件大小
2535.44Kbytes
页面数量
53
功能描述
DRV8411A Dual H-Bridge Motor Driver with Current Regulation
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
TI
DRV8411APWPR数据手册规格书PDF详情
1 Features
• Dual H-bridge motor driver, can drive -
– One bipolar stepper motor
– One or two brushed DC motors
– Solenoids and other inductive loads
• Low ON-resistance: HS + LS = 400 mΩ (Typical,
25°C)
• Wide Power Supply Voltage Range
– 1.65 to 11 V