位置:首页 > IC中文资料 > TXF2008A
TXF2008A晶体管资料
  • TXF2008A别名:TXF2008A三极管、TXF2008A晶体管、TXF2008A晶体三极管
  • TXF2008A生产厂家
  • TXF2008A制作材料:F-Thy
  • TXF2008A性质:绝缘(ISO)
  • TXF2008A极限工作电压:200V
  • TXF2008A最大电流允许值:8A
  • TXF2008A最大工作频率:<1MHZ或未知
  • TXF2008A引脚数:3
  • TXF2008A最大耗散功率
  • TXF2008A放大倍数
  • TXF2008A图片代号:B-10
  • TXF2008Avtest:200
  • TXF2008Ahtest:999900
  • TXF2008Aatest:8
  • TXF2008Awtest:0
  • TXF2008A代换 TXF2008A用什么型号代替:SCF11...,
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga
TECCOR
SCRs
TECCOR
12W AUDIO AMPLIFIER Vs = 22V, RL= 4ohm