位置:首页 > IC中文资料 > TS1117BCW33
TS1117BCW33价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TS1117BCW33
800mA Low Dropout Positive Voltage Regulator
TSC
台湾半导体
TS1117BCW33
1A 3.3V LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATOR
TSC
台湾半导体
封装/外壳:TO-261-4,TO-261AA 包装:卷带(TR) 描述:IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
1A Low Dropout Positive Voltage Regulator
文件:364.5 Kbytes Page:8 Pages
TS1117BCW33产品属性
  • 类型
    描述
  • Status:
    Active
  • AEC-Q:
    No
  • Supply Voltage (VCC) Max. (V):
    15
  • Output Voltage (Vout) (V):
    3.3
  • Output Voltage Accuracy (± %):
    2
  • Dropout Voltage Vdrop Typ. (V):
    1.3
  • Quiescent Current Iq Typ. (µA):
    5000
  • Output Current Iout Typ. (A):
    1
  • MSL:
    3
更新时间:2026-5-13 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TS
SOT223
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!