位置:首页 > IC中文资料第9676页 > TDB25A2A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
Silicon Press-Fit-Diodes High-temperature diodes
DIOTEC
德欧泰克
STACK SILICON DIFFUSED DIODE (ALTERNATOR DIODE FOR AUTOMOTIVE)
ALTERNATOR DIODE FOR AUTOMOTIVE APPLICATION. FEATURES • Average Forward Current : IO=25A. • Reverse Voltage : 200V(Min.) POLARITY E25A2CPS (+ Type) E25A2CPR (- Type)
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
Silicon Press-Fit-Diodes
• Nominal Current 25 A • Repetitive peak reverse voltage 50 ... 600 V • Metal press-fit case with glass seal • Weight approx. 10 g • Compound has classification UL94V-0 • Standard packaging: bulk
DIOTEC
德欧泰克
Silicon Press-Fit-Diodes
Forward Current: 25 A Reverse Voltage: 50 to 600 V Features • max. solder tmeperature 260°C, max 5s
SEMIKRON
赛米控丹佛斯
Silicon-Press-Fit-Diodes – High Temperature Diodes • Nominal Current 25 A • Repetitive peak reverse voltage 50 ... 600 V • Metal press-fit case with glass seal • Weight approx. 10 g • Compound has classification UL94V-0
TDB25A2A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TDB25A2A
  • 制造商
    ITT Interconnect Solutions
  • 功能描述
    TDB25A2A - Bulk
更新时间:2026-5-14 17:01:02
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
BYCHIP
21+
TO220
100000
场效应MOSFET N沟道,100V,18A,127mΩ@10V
INF
24+
ST
TO218
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价
Infineon
TO-218AD
全新原厂原装产品、公司现货销售
ST
26+
TO218
只有原装 可配单
25+
原装
ADI
23+
TO-218AD
只做原装现货
ADI
23+
INFINEON
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术