位置:STF10N65K3 > STF10N65K3详情
STF10N65K3中文资料
厂家型号
STF10N65K3
文件大小
958.74Kbytes
页面数量
17
功能描述
N-channel 650 V, 0.75 Ohm typ., 10 A Zener-protected SuperMESH3 Power MOSFET in TO-220FP, I2PAKFP and TO-220 packages
MOSFET N-Channel 400V to 650V
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
STF10N65K3数据手册规格书PDF详情
Description
Features
• 100 avalanche tested
• Extremely low on-resistance RDS(on)
• Gate charge minimized
• Very low intrinsic capacitances
• Improved diode reverse recovery characteristics
• Zener-protected
Applications
• Switching applications
STF10N65K3产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    STF10N65K3
  • 功能描述
    MOSFET N-Channel 400V to 650V
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms