位置:STD40NE03L > STD40NE03L详情
STD40NE03L中文资料
厂家型号
STD40NE03L
文件大小
86.54Kbytes
页面数量
8
功能描述
N - CHANNEL 30V - 0.012 ohm - 40A TO-252 STripFET POWER MOSFET
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
STD40NE03L数据手册规格书PDF详情
DESCRIPTION
■ TYPICAL RDS(on) = 0.012 Ω
■ EXCEPTIONAL dv/dt CAPABILITY
■ 100 AVALANCHE TESTED
■ LOW GATE CHARGE
■ APPLICATION ORIENTED CHARACTERIZATION
■ ADD SUFFIX ”T4” FOR ORDERING IN TAPE & REEL
APPLICATIONS
■ HIGH CURRENT, HIGH SPEED SWITCHING
■ SOLENOID AND RELAY DRIVERS
■ MOTOR CONTROL, AUDIO AMPLIFIERS
■ DC-DC & DC-AC CONVERTERS
STD40NE03L产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    STD40NE03L
  • 制造商
    STMICROELECTRONICS
  • 制造商全称
  • 功能描述