位置:STD16NE10 > STD16NE10详情
STD16NE10中文资料
厂家型号
STD16NE10
文件大小
88.74Kbytes
页面数量
9
功能描述
N - CHANNEL 100V - 0.07ohm - 16A - IPAK/DPAK STripFET MOSFET
MOSFET RO 511-STD15NF10 TO-252 N-CH 100V 16A
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
STD16NE10数据手册规格书PDF详情
DESCRIPTION
■ TYPICAL RDS(on) = 0.07 Ω
■ EXCEPTIONAL dv/dt CAPABILITY
■ AVALANCHERUGGED TECHNOLOGY
■ 100 AVALANCHE TESTED
■ APPLICATION ORIENTED CHARACTERIZATION
■ THROUG-HOLE IPAK (TO-251) POWER PACKAGE IN TUBE (SUFFIX ”-1”)
■ SURFACE-MOUNTING DPAK (TO-252) POWER PACKAGE IN TAPE & REEL (SUFFIX ”T4”)
APPLICATIONS
■ DC MOTOR CONTROL (DISK DRIVERS,etc.)
■ DC-DC & DC-ACCONVERTERS
■ SYNCHRONOUS RECTIFICATION
STD16NE10产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    STD16NE10
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-14 21:34:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ST
23+
TO252
6996
只做原装正品现货
ST/意法
17+
TO252DPAK
原装正品 可含税交易
17+
TO-252
24+
25+
999
百分百原装正品 真实公司现货库存 本公司只做原装 可
TO252D
全新原装,现货库存长期供应
05+
原装进口
24+
原装现货,可开13%税票