位置:首页 > IC中文资料第910页 > STPS20170CT
STPS20170CT价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STPS20170CT
丝印代码:STPS20170CT;High voltage power Schottky rectifier
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STPS20170CT
HIGH VOLTAGE POWER SCHOTTKY RECTIFIER
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STPS20170CT
STPS20170CT
封装/外壳:TO-220-3 包装:管件 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V TO220 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
30 Watts, 1.8-2.0 GHz Cellular Radio RF Power Transistor
Description The 20170 is a class AB, NPN, common emitter RF power transistor intended for 26 Vdc operation from 1.8 to 2.0 GHz. Rated at 30 watts minimum output power, it may be used for both CW and PEP applications. Ion implantation, nitride surface passivation and gold metallization are used to
ERICSSON
爱立信
STPS20170CT产品属性
  • 型号
    STPS20170CT
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 2x10 Amp 170 Volt
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW