位置:首页 > IC中文资料第5440页 > STP36NE06FP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STP36NE06FP
N - CHANNEL 60V - 0.032ohm - 36A - TO-220/TO-220FP STripFET POWER MOSFET
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STP36NE06FP
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 20A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance; -RDS(on) = 0.04Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
STP36NE06FP
N - CHANNEL 60V - 0.032Q - 36A - TO-220/TO-220FP STripFET??POWER MOSFET
文件:153.18 Kbytes Page:3 Pages
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
STMICROELECTRONICS
意法半导体
FEATURES ·Drain Current -ID= 36A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance; -RDS(on) = 0.04Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
STP36NE06FP产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    STP36NE06FP
  • 制造商
  • 制造商全称
  • 功能描述