位置:首页 > IC中文资料 > STD110N02R
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STD110N02R
单 N 沟道,功率 MOSFET,24V,110A,4.6mΩ
Automotive Power MOSFET. 24V, 110A, 4.6 mOhm, Single N-Channel, DPAK, Logic Level. AEC-Q101 Qualified MOSFET and PPAP capable suitable for automotive applications. • Planar HD3e Process for Fast Switching Performance\n• Body Diode for Low trr and Qrr and Optimized for Synchronous Operation 24 VOLTS\n• Low Ciss to Minimize Driver Loss\n• Optimized Qgd * RDS(on) for Shoot-Through Protection\n• Low Gate Charge\n• AEC−Q101 Qualified and PPAP Capable\n• RoHS Compli;
ONSEMI
安森美半导体
STD110N02R
Power MOSFET
文件:102.59 Kbytes Page:6 Pages
ONSEMI
安森美半导体
Power MOSFET
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 110A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 24V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 4.1mΩ(TYP.)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
文件:64.11 Kbytes Page:8 Pages
STD110N02R产品属性
  • 类型
    描述
  • Pb-free:
    Pb
  • AEC Qualified:
    A
  • Halide free:
    H
  • PPAP Capablee:
    P
  • Status:
    Active
  • Channel Polarity:
    N-Channel
  • Configuration:
    Single
  • V(BR)DSS Min (V):
    24
  • VGS Max (V):
    20
  • VGS(th) Max (V):
    2
  • ID Max (A):
    110
  • PD Max (W):
    110
  • RDS(on) Max @ VGS = 4.5 V(mΩ):
    6.2
  • RDS(on) Max @ VGS = 10 V(mΩ):
    4.6
  • Qg Typ @ VGS = 10 V (nC):
    23.6
  • Ciss Typ (pF):
    2710
  • Package Type:
    DPAK-3
更新时间:2026-5-14 22:59:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
DPAK-3
样件支持,可原厂排单订货!
25+
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
ON
20+
TO-252
原装优势主营型号-可开原型号增税票
ON(安森美)
24+
N/A
原装正品现货支持实单
26+
NA
只有原装 可配单
23+
标准封装
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险!!
ST
22+
TO-252
公司只做原装 品质保障
原装正品实单必成
标准封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价