位置:首页 > IC中文资料第4486页 > SSH10N60B
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SSH10N60B
600V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
SSH10N60B
isc N-Channel MOSFET Transistor
文件:283.31 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
SSH10N60B
600V N-Channel MOSFET
ONSEMI
安森美半导体
Short Circuit Rated IGBT
FAIRCHILD
仙童半导体
600V N-Channel MOSFET
N-CHANNEL 10A - 600V TO-220 LOGIC LEVEL IGBT
N-CHANNEL 10A - 600V TO-220 LOGIC LEVEL IGBT ■ HIGH INPUT IMPEDANCE (VOLTAGE DRIVEN) ■ VERY LOW ON-VOLTAGE DROP (Vcesat) ■ LOW THRESHOLD VOLTAGE (LOGIC LEVEL INPUT) ■ HIGH CURRENT CAPABILITY ■ OFF LOSSES INCLUDE TAIL CURRENT APPLICATIONS ■ ELECTRONIC IGNITION ■ LIGHT DIMMER ■ STATIC RELAY
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Short Circuit Rated IGBT
文件:596.68 Kbytes Page:8 Pages
SSH10N60B产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SSH10N60B
  • 功能描述
    MOSFET N-Ch/600V/10a/0.8Ohm
  • RoHS
  • 制造商
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-14 16:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
FSC
25+23+
TO-247
绝对原装正品全新进口深圳现货
只做原装正品现货或订货假一赔十!
25+
TO-3P
全新原装、诚信经营、公司现货销售!
SMG
24+
TO-3P
原装现货,可开13%税票