SRF10200 | SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER FEATURES • Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 • Metal silicon junction ,majority carrier conduction • Guard ring for overvoltage protection • Low power loss ,high efficiency • High current capability ,Low forward voltage drop • High surge capability | JINANJINGHENG 晶恒集团 | ||
SRF10200 | SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER Reverse Voltage - 20 to 200 Volts Forward Current - 10.0Amperes Reverse Voltage - 20 to 200 Volts Forward Current - 10.0 Amperes FEATURES • Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 • Metal silicon junction ,majority carrier conduction • Guard ring for overvoltage protection • Low power loss ,high efficie | GXELECTRONICS 星合电子 | ||
SRF10200 | SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 文件:60.22 Kbytes Page:2 Pages | JINGHENG 晶恒 | ||
SRF10200 | 封装/外壳:TO-220-3 全封装,隔离接片 包装:卷带(TR) 描述:DIODE, SCHOTTKY, STANDARD, 10A, 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单 | TSC 台湾半导体 | ||
SRF10200 | 10A, 200V, Schottky Rectifier | TSC 台湾半导体 | ||