位置:首页 > IC中文资料第3774页 > SRAF16100
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SRAF16100
Isolated 16.0 AMPS. Schottky Barrier Rectifiers
文件:190.69 Kbytes Page:2 Pages
TSC
台湾半导体
SRAF16100
文件:620.28 Kbytes Page:2 Pages
TSC
台湾半导体
SRAF16100
Isolated Schottky Barrier Rectifiers
文件:215.37 Kbytes Page:4 Pages
SRAF16100
封装/外壳:TO-220-2 整包 包装:管件 描述:DIODE SCHOTTKY 100V 16A ITO220AC 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
SRAF16100
16A, 100V, Schottky Rectifier
16 AMPERE SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS(VOLTAGE - 20 to 100 Volts CURRENT - 16.0 Amperes)
PANJIT
強茂
16A SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
16A DUAL SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER Features ! Schottky Barrier Chip ! Guard Ring for Transient Protection ! Low Forward Voltage Drop ! Low Reverse Leakage Current ! High Surge Current Capability ! Plastic Material has UL Flammability Classification 94V-O
WTE
Won-Top Electronics
D2PAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
TRSYS
Transys Electronics
D2PAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER(VOLTAGE - 20 to 100 Volts CURRENT - 16.0 Amperes)
PANJIT
強茂
16A ISOLATION SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
WTE
Won-Top Electronics
SRAF16100产品属性
  • 型号
    SRAF16100
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 16A,100V,Sgl SCHOTTKY Rect,Iso
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW