位置:首页 > IC中文资料 > SB16100DC
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SB16100DC
D2PAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
TRSYS
Transys Electronics
SB16100DC
D2PAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER(VOLTAGE - 20 to 100 Volts CURRENT - 16.0 Amperes)
PANJIT
強茂
SB16100DC
D2PAK SURFACE SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
PANJIT
強茂
SB16100DC
16A SURFACE MOUNT DUAL SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
Low Forward Voltage Epitaxial Construction with Oxide Passivation Guard Ring for Transient and ESD Protection Surge Overload Rating to 150A Peak Low Power Loss, High Efficiency Fast Switching For Use in Low Voltage, High Frequency Inverters, Free Wheeling, and Switching Power Supplies
WTE
Won-Top Electronics
SB16100DC
Schottky Rectifiers
WTE
Won-Top Electronics
SB16100DC
16.0A SCHOTTKY BARRIER DIODE
文件:147.17 Kbytes Page:2 Pages
ZSELEC
淄博圣诺
16A D2PAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
16A SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
16A DUAL SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER Features ! Schottky Barrier Chip ! Guard Ring for Transient Protection ! Low Forward Voltage Drop ! Low Reverse Leakage Current ! High Surge Current Capability ! Plastic Material has UL Flammability Classification 94V-O
16 AMPERE SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS(VOLTAGE - 20 to 100 Volts CURRENT - 16.0 Amperes)
16A ISOLATION SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
SB16100DC产品属性
  • 类型
    描述
  • Product Type:
    Schottky
  • Package Group:
    SMD
  • Package:
    D2PAK
  • Configuration:
    Common Cathode
  • IF(AV)(A):
    16
  • VRRM(V):
    100
  • VF @ IF(V):
    0.85 @ 8.0A
  • IR @ VR(mA):
    0.5 @ 100V