位置:首页 > IC中文资料第3774页 > SRAF1090
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SRAF1090
Isolation 10.0 AMPS. Schottky Barrier Rectifiers
TSC
台湾半导体
SRAF1090
Switchmode Full Plastic Dual Schottky Barrier Power Rectifiers
文件:154.69 Kbytes Page:2 Pages
MOSPEC
统懋
SRAF1090
Isolated 10.0 AMPS. Schottky Barrier Rectifiers
文件:613.77 Kbytes Page:2 Pages
TSC
台湾半导体
SRAF1090
SRAF1090
Isolated Schottky Barrier Rectifiers
文件:215.91 Kbytes Page:4 Pages
SRAF1090
10A, 90V, Schottky Rectifier
封装/外壳:TO-220-2 整包 包装:管件 描述:DIODE SCHOTTKY 90V 10A ITO220AC 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
SWITCHMODE??Power Rectifiers
MOTOROLA
摩托罗拉
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
The RF Line Microwave Pulse Power Transistors Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output Power = 90 Watts Peak Minimum Gain = 8.4 dB • 100 Tested for Load Mismatch a
MOTOROLA
摩托罗拉
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
11-Output Configurable Clock Buffer
TriQuint’s TQ1090 is a configurable clock buffer which generates 11 outputs, operating over a wide range of frequencies from 33 MHz to 45MHz, 65 MHz to 90 MHz and 130 MHz to 180 MHz. The outputs are available at 1x, 2x and 4x, or at 1/2x, 1x and 2x, or at 1/4 x, 1/2 x and 1x the reference clock fr
TRIQUINT
SRAF1090产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SRAF1090
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 10A,90V,Sgl SCHOTTKY Rect,Iso
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW