位置:首页 > IC中文资料第4046页 > SPEF120200
SPEF120200价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SPEF120200
按动开关
切换时限: Non shorting\n全行程: 2.7mm\n动作力: 5N\n安装方法: PC board\n电路数: 1\n接点数: 2\n动作: Alternate\n端子形状: Dip\n尺寸(W×D×H): 9.4×9.0×6.9mm\n使用温度范围: -40℃ to +85℃\n最大额定/最小额定(电阻负载): 1A 14.5V DC/50μA 3V DC\n电性能: \n接触电阻(初期/寿命后): 100mΩ max./1Ω max.\n绝缘电阻: 3MΩ min. 100V DC\n耐电压: 100V AC for 1 minute\n\n机械性能: \n操作部强度: \n操;
ALPSALPINE
阿尔派
SPEF120200
1.5mm-travel Vertical Type
文件:996.81 Kbytes Page:4 Pages
ALPS
阿尔卑斯
Lever and Push Operation Type Switch
Compact and low-profile horizontal type for various applications
ALPS
阿尔卑斯
2mm-travel Type
Slide Switch 2mm-travel Type A horizontal type slide switch with 2mm-travel.
1.5mm-travel, with External Knob Type
1.5mm-travel, with External Knob Type 1.5mm-travel horizontal type with external type knob.
General-purpose Type
文件:750.97 Kbytes Page:8 Pages
Linear Adaptors
文件:140.98 Kbytes Page:3 Pages
SUPERWORLD
SPEF120200产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SPEF120200
  • 功能描述
    按钮开关 1 Amp at 14.5 Volts 5 N
  • RoHS
  • 制造商
    C&K Components
  • 触点形式
    2 NC - 2 NO
  • 开关功能
    ON ? OFF
  • 电流额定值
    4 A 电压额定值
  • AC
    12 V to 250 V 电压额定值
  • DC
    12 V to 50 V
  • 安装风格
    Through Hole
  • 照明
    Illuminated
  • 照明颜色
    None IP
  • 等级
    IP 40
  • 端接类型
    Solder
  • 触点电镀
    Silver
  • 执行器
    Square
  • 可燃性等级
    UL 94 V-0