SN74LVCH16245A价格
|---|---|---|---|---|
SN74LVCH16245A | SN74LVCH16245A 16-bit Bus Transceiver With 3-state Outputs 1 Features 1• Member of the Texas Instruments Widebus™ Family • Operates From 1.65 V to 3.6 V • Inputs Accept Voltages to 5.5 V • Max tpd of 4 ns at 3.3 V • Typical VOLP (Output Ground Bounce) 2 V at V CC = 3.3 V, T | TI 德州仪器 | ||
SN74LVCH16245A | 具有三态输出的 16 位总线收发器 This 16-bit (dual-octal) noninverting bus transceiver is designed for 1.65-V to 3.6-V VCC operation. The SN74LVCH16245A device is designed for asynchronous communication between data buses.\nThis device can be used as two 8-bit transceivers or one 16-bit transceiver. Active bus-hold circuitry holds • Member of the Texas Instruments Widebus Family\n• Inputs Accept Voltages to 5.5 V\n• Typical VOLP (Output Ground Bounce) CC = 3.3 V, TA = 25°C\n• Supports Mixed-Mode Signal Operation on All Ports (5-V Input/Output Voltage With 3.3-V VCC)\n• Bus Hold on Data Inputs Eliminates the Need forExternal P; | TI 德州仪器 | ||
丝印代码:LVCH16245A;SN74LVCH16245A 16-bit Bus Transceiver With 3-state Outputs 1 Features 1• Member of the Texas Instruments Widebus™ Family • Operates From 1.65 V to 3.6 V • Inputs Accept Voltages to 5.5 V • Max tpd of 4 ns at 3.3 V • Typical VOLP (Output Ground Bounce) 2 V at V CC = 3.3 V, T | TI 德州仪器 | |||
丝印代码:LDH245A;SN74LVCH16245A 16-bit Bus Transceiver With 3-state Outputs 1 Features 1• Member of the Texas Instruments Widebus™ Family • Operates From 1.65 V to 3.6 V • Inputs Accept Voltages to 5.5 V • Max tpd of 4 ns at 3.3 V • Typical VOLP (Output Ground Bounce) 2 V at V CC = 3.3 V, T | TI 德州仪器 | |||
封装/外壳:48-TFSOP(0.173",4.40mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC TXRX NON-INVERT 3.6V 48TVSOP 集成电路(IC) 缓冲器,驱动器,接收器,收发器 | TI 德州仪器 | |||
封装/外壳:48-BSSOP(0.295",7.50mm 宽) 包装:管件 描述:IC TXRX NON-INVERT 3.6V 48SSOP 集成电路(IC) 缓冲器,驱动器,接收器,收发器 | TI 德州仪器 | |||
16-bit bus transceiver with direction pin; 5V tolerant 3-State DESCRIPTION The 74LVC(H)16245A is a high-performance, low-power, low-voltage, Si-gate CMOS device, superior to most advanced CMOS compatible TTL families. Inputs can be driven from either 3.3V or 5V devices. In 3-State operation, outputs can handle 5V. These features allow the use of these device | PHILIPS 飞利浦 | |||
SN74LVCH16245A产品属性
- 类型
描述
- VCC(Min)(V):
1.65
- VCC(Max)(V):
3.6
- Bits(#):
16
- Voltage(Nom)(V):
- F @ nom voltage(Max)(MHz):
100
- ICC @ nom voltage(Max)(mA):
0.02
- tpd @ nom Voltage(Max)(ns):
- IOL(Max)(mA):
24
- IOH(Max)(mA):
-24
- Rating:
Catalog
- Operating temperature range(C):
-40 to 125-40 to 85
| IC供应商 | 芯片型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
TI |
25+ |
TVSOP-48-4.4mm |
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐 |
TI |
25+ |
SSOP-48-300mil |
原装正品现货,原厂订货,可支持含税原型号开票。 |
TSSOP48 |
1500 |
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票! |