位置:首页 > IC中文资料第437页 > SN74LVC16245ADGVR
SN74LVC16245ADGVR价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SN74LVC16245ADGVR
丝印代码:LD245A;SN74LVC16245A 16-Bit Bus Transceiver With 3-State Outputs
1 Features 1• Member of the Texas Instruments Widebus™ Family • Operates From 1.65 V to 3.6 V • Inputs Accept Voltages to 5.5 V • Max tpd of 4 ns at 3.3 V • Typical VOLP (Output Ground Bounce) 2 V at VCC = 3.3 V, T
TI
德州仪器
SN74LVC16245ADGVR
TI
德州仪器
SN74LVC16245ADGVR
SN74LVC16245ADGVR
封装/外壳:48-TFSOP(0.173",4.40mm 宽) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC TXRX NON-INVERT 3.6V 48TVSOP 集成电路(IC) 缓冲器,驱动器,接收器,收发器
SN74LVC16245ADGVR
16-BIT BUS TRANSCEIVER WITH 3-STATE OUTPUTS
文件:473.64 Kbytes Page:14 Pages
SN74LVC16245ADGVR
文件:646.87 Kbytes Page:19 Pages
SN74LVC16245ADGVR
文件:519.57 Kbytes Page:18 Pages
SN74LVC16245ADGVR
文件:660.83 Kbytes Page:19 Pages
16-bit bus transceiver with direction pin; 5V tolerant 3-State
DESCRIPTION The 74LVC(H)16245A is a high-performance, low-power, low-voltage, Si-gate CMOS device, superior to most advanced CMOS compatible TTL families. Inputs can be driven from either 3.3V or 5V devices. In 3-State operation, outputs can handle 5V. These features allow the use of these device
PHILIPS
飞利浦
PHILIPS
飞利浦
SN74LVC16245ADGVR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SN74LVC16245ADGVR
  • 功能描述
    总线收发器 Tri-State 16-Bit Bus
  • RoHS
  • 制造商
    Fairchild Semiconductor
  • 逻辑类型
    CMOS
  • 逻辑系列
    74VCX
  • 每芯片的通道数量
    16
  • 输入电平
    CMOS
  • 输出电平
  • 输出类型
    3-State
  • 高电平输出电流
    - 24 mA
  • 低电平输出电流
    24 mA
  • 传播延迟时间
    6.2 ns
  • 电源电压-最大
    2.7 V, 3.6 V
  • 电源电压-最小
    1.65 V, 2.3 V