位置:首页 > IC中文资料 > 74LVC16245AEV
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
74LVC16245AEV
16-bit bus transceiver with direction pin; 5V tolerant 3-State
DESCRIPTION The 74LVC(H)16245A is a high-performance, low-power, low-voltage, Si-gate CMOS device, superior to most advanced CMOS compatible TTL families. Inputs can be driven from either 3.3V or 5V devices. In 3-State operation, outputs can handle 5V. These features allow the use of these device
PHILIPS
飞利浦
74LVC16245AEV
74LVC16245AEV - 16-bit bus transceiver with direction pin; 5 V tolerant; 3-state