位置:首页 > IC中文资料 > SLP820M400A1P3
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SLP820M400A1P3
Best for switching power supplies
文件:369.85 Kbytes Page:9 Pages
CDE
SLP820M400A1P3
封装/外壳:径向,Can - 卡入式 包装:散装 描述:CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP 电容器 铝电解电容器
CDE
SLP820M400A1P3
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
85 ?C Radial Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors High Voltage, High Value Radial Leaded Snap-In
High Voltage, High Value Radial Leaded Snap-In
文件:242.75 Kbytes Page:4 Pages
文件:371.26 Kbytes Page:4 Pages
Small case size with high capacitance
文件:376.48 Kbytes Page:9 Pages
SLP820M400A1P3产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    82 µF
  • VoltageDC:
    400V
  • Tolerance:
    -20%/+20%
  • MinTemp:
    -25°C
  • MaxTemp:
    105°C
  • LoadLife:
    3
  • RippleCurrent:
    940 mA @ 20 kHz
  • ESR:
    3.04 Ω @ 20 kHz
  • Diameter:
    22mm
  • Length:
    25mm