位置:首页 > IC中文资料第157页 > SFF9250L
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
SFF9250L | Advanced Power MOSFET FEATURES ❑ Logic-Level Gate Drive ❑ Avalanche Rugged Technology ❑ Rugged Gate Oxide Technology ❑ Lower Input Capacitances ❑ Improved Gate Charge ❑ Extended Safe Operating Area ❑ Lower Leakage Current : 10uA (Max.) @ VDS=-200V ❑ Lower RDS(ON) : 0.175 Ω (Typ.) | FAIRCHILD 仙童半导体 | ||
SFF9250L | Advanced Power MOSFET | ONSEMI 安森美半导体 | ||
14A, -200V, 0.315 Ohm, Rad Hard, P-Channel Power MOSFETs Description The Intersil Corporation has designed a series of SECOND GENERATION hardened power MOSFETs of both N and P channel enhancement types with ratings from 100V to 500V, 1A to 60A, and on resistance as low as 25mΩ. Total dose hardness is offered at 100K RAD(Si) and 1000KRAD(Si) with neutro | INTERSIL | |||
16A, -200V, 0.300 Ohm, Rad Hard, P-Channel Power MOSFETs Description Intersil Corporation has designed a series of SECOND GENERATION hardened power MOSFETs of both N and P channel enhancement types with ratings from 100V to 500V, 1A to 60A, and on resistance as low as 25mΩ. Total dose hardness is offered at 100K RAD(Si) and 1000KRAD(Si) with neutron ha | INTERSIL | |||
CD Player Analog Signal Processor (ASP) Overview The LA9250M is a servo signal-processing IC for CD players. In combination with a CD DSP such as the LC78626KE, it can implement a CD player with a minimal number of external components. Features • Low-voltage operation: 2.4 V (minimum) • Low current drain: 15 mA (at VCC = 3.0 V, typi | SANYO 三洋 | |||
Advanced Power MOSFET FEATURES ❑ Logic-Level Gate Drive ❑ Avalanche Rugged Technology ❑ Rugged Gate Oxide Technology ❑ Lower Input Capacitances ❑ Improved Gate Charge ❑ Extended Safe Operating Area ❑ Lower Leakage Current : 10uA (Max.) @ VDS=-200V ❑ Lower RDS(ON) : 0.175 Ω (Typ.) | FAIRCHILD 仙童半导体 |
SFF9250L产品属性
- 类型
描述
- 型号
SFF9250L
- 功能描述
MOSFET P-Ch/200V/12.6a 0.23Ohm Logic Level
- RoHS
否
- 制造商
STMicroelectronics
- 晶体管极性
N-Channel
- 汲极/源极击穿电压
650 V
- 闸/源击穿电压
25 V
- 漏极连续电流
130 A 电阻汲极/源极
- RDS(导通)
0.014 Ohms