位置:首页 > IC中文资料 > SF2004PT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SF2004PT
20.0 AMPS. Glass Passivated Super Fast Rectifiers
Features ◇ Dual rectifier construction, positive center-tap ◇ Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classifications 94V-0 ◇ Glass passivated chip junctions ◇ Superfast recovery time, high voltage ◇ Low forward voltage, high current capability ◇ Low thermal resistance
TSC
台湾半导体
SF2004PT
文件:349.99 Kbytes Page:2 Pages
TSC
台湾半导体
SF2004PT
文件:633.02 Kbytes Page:2 Pages
SF2004PT
封装/外壳:TO-247-3 包装:管件 描述:DIODE GEN PURP 200V 20A TO247AD 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
SF2004PT
35ns, 20A, 200V, Super Fast Recovery Rectifier
RECTIFIER DIODE
RECTIFIER DIODE Repetitive voltage up to 2600 V Mean forward current 3180 A Surge current 33.6 kA