位置:首页 > IC中文资料 > SBR20A45CT
SBR20A45CT价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SBR20A45CT
20A SBR Super Barrier Rectifier
文件:179.88 Kbytes Page:3 Pages
DIODES
美台半导体
SBR20A45CT
文件:162.83 Kbytes Page:5 Pages
DIODES
美台半导体
SBR20A45CT
Evaluation Board for 10W Single-Output Switch-Mode Power Supply
文件:474.16 Kbytes Page:6 Pages
DIALOGDialog Semiconductor
戴乐格
SBR20A45CT
Schottky Barrier Rectifier
文件:293.37 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
SBR20A45CT
封装/外壳:TO-220-3 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ARRAY SBR 45V 10A TO220AB 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
SBR20A45CT
SBR
封装/外壳:TO-263-3,D²Pak(2 引线 + 接片),TO-263AB 包装:管件 描述:DIODE ARRAY SBR 45V 10A TO263 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
SBR
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=20A (Tc=108°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.58V(Max.)
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
KECKEC(Korea Electronics)
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE
文件:457.58 Kbytes Page:2 Pages
SBR20A45CT产品属性
  • 类型
    描述
  • AEC Qualified:
    Yes
  • Compliance (Only Automotive supports PPAP):
    Standard
  • Configuration:
    Dual
  • Maximum Average Rectified Current IO (A):
  • Peak Repetitive Reverse Voltage VRRM (V):
  • Peak Forward Surge Current IFSM (A):
    180
  • Forward Voltage Drop VF (V):
    0.5
  • @ IF (A):
    10
  • Maximum Reverse Current IR (μA):
    500
  • @ VR (V):
    45
  • Packages:
    TO220AB
更新时间:2026-5-14 16:22:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
TO-220F
30000
全新原装现货,价格优势
25+
ITO-220AB
原装正品公司现货,假一赔十!
DIODES INCORPORATED
N/A
样件支持,可原厂排单订货!
NA
只做全新原装假一罚十一片起送货
TO-220AB
一级代理原装现货
全新 发货1-2天
24+
ITO-220AB
全新原装深圳仓库现货有单必成
24+
美台原厂超低价支持
TO-220
郑重承诺只做原装进口现货
标准封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价