位置:首页 > IC中文资料第6333页 > B20A45VIC
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
B20A45VIC
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=20A (Tc=108°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=45V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.58V(Max.)
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
B20A45VIC
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE
文件:457.58 Kbytes Page:2 Pages
KECKEC(Korea Electronics)
B20A45VIC
Schottky Barrier Diode
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE
20A SBR Super Barrier Rectifier
文件:179.88 Kbytes Page:3 Pages
DIODES
美台半导体
DIODES
美台半导体
B20A45VIC产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    B20A45VIC
  • 制造商
    KEC
  • 制造商全称
    KEC(Korea Electronics)
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 17:53:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
JST
23+
NA
50000
正规渠道,只有原装!
MMD
23+
NA
专做原装正品,假一罚百!
JST/日压
24+
针座
原厂原装,价格优势,欢迎洽谈!
/
一级代理,原装现货
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价