位置:首页 > IC中文资料 > SB10200CT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SB10200CT
Schottky Barrier Rectifier
Features ● For use in low voltage, high frequency inverters, free wheelling, and polarity protectionapplications ● Offer 5.0A half wave and 10A full wave rectification. ● Low power loss, high efficiency. ● High current capability, low forward voltage drop. ● High surge capability. ● Guardrin
FORMOSA
美丽微半导体
SB10200CT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SUNMATE
森美特
SB10200CT
10A HIGH VOLTAGE DUAL SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
Schottky Barrier Chip Guard Ring for Transient Protection Low Forward Voltage Drop Low Power Loss, High Efficiency High Surge Current Capability Epoxy Meets UL 94V-0 Classification Ideally Suited for Use in High Frequency SMPS, Inverters and As Free Wheeling Diodes
WTE
Won-Top Electronics
SB10200CT
Schottky Diodes
FORMOSA
美丽微半导体
SB10200CT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER VOLTAGE: 200V CURRENT: 10.0A
文件:113.65 Kbytes Page:2 Pages
GULFSEMI
海湾电子
SB10200CT