位置:首页 > IC中文资料 > SB10100FCT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SB10100FCT
丝印代码:SB10100FCT;10A Power Schottky Barrier Rectifiers - 20V-200V
美丽微半导体
SB10100FCT
10A Dual Schottky Barrier Rectifier
ϭ Feature Ϭ Schottky Barrier Chip Ϭ Guard Ring for Transient Protection Ϭ Low Forward Voltage Drop Ϭ Low Reverse leakage Current Ϭ High Surge Current Capability Ϭ Plastic Material has UL Flammability Classification 94V-0
MAYLOON
美隆电子
SB10100FCT
10A ISOLATION SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
WTE
Won-Top Electronics
SB10100FCT
Schottky Barrier Chip Guard Ring for Transient Protection Low Forward Voltage Drop Low Power Loss, High Efficiency High Surge Current Capability Epoxy Meets UL 94V-0 Classification Ideally Suited for Use in High Frequency SMPS, Inverters and As Free Wheeling Diodes
WTE
Won-Top Electronics
SB10100FCT
強茂
SB10100FCT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS REVERSE VOLTAGE -20to 100Volts FORWARD CURRENT -10.0Amperes FEATURES Metal-Semiconductor junction with guard ring Low forward voltage drop High current capability The plastic material carries UL recognition 94V-0 For use in low voltage,high fre
CTC
沛伦
SB10100FCT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER VOLTAGE: 100V CURRENT: 10.0A
GULFSEMI
海湾电子
SB10100FCT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
FEATURES • Schottky Barrier Chip • Guard Ring Transient Protection • High Current Capability, Low Forward • Low Reverse Leakage Current • High surge Current Capability • Plastic Material has UL Flammability Classification 94V-0 • High temperature soldering 260oC/10seconds at terminal
PACELEADER
霈峰
SB10100FCT
沛伦
SB10100FCT
文件:49.97 Kbytes Page:4 Pages
SB10100FCT
強茂
SB10100FCT
Schottky Rectifiers
SB10100FCT
Schottky
SB10100FCT
VOLTAGE - 20 to 1 00 Volts CURRENT - 10 .0 Amperes FEATURES • Plastic package has Underwriters Laboratory Fl ammability Classification 9 4V-O • For thorough hole applications • Low profile package • Built- in strain relief • Metal to silicon rectifier majority carr
DPAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
SB10100FCT产品属性
  • IFSM(A):
    125
  • IF(A):
    5
TO-220F
保证进口原装可开17%增值税发票
GULFSEMI/海湾电子
25+
ROHS
TO220F
原装现货,可开13%税票