位置:首页 > IC中文资料 > SB10100F
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SB10100F
ISOLATION SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS(VOLTAGE- 20 to 100 Volts CURRENT - 10.0 Ampere)
PANJIT
強茂
SB10100F
ISOLATION SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
TRSYS
Transys Electronics
SB10100F
10A ISOLATION SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
WTE
Won-Top Electronics
SB10100F
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
FEATURES • Schottky Barrier Chip • Guard Ring Transient Protection • High Current Capability, Low Forward • Low Reverse Leakage Current • High surge Current Capability • Plastic Material has UL Flammability Classification 94V-0 • High temperature soldering 260°C/10seconds at terminals • Pb
PACELEADER
霈峰
SB10100F
10A SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
Schottky Barrier Chip Guard Ring for Transient Protection Low Forward Voltage Drop Low Power Loss, High Efficiency High Surge Current Capability Epoxy Meets UL 94V-0 Classification Ideally Suited for Use in High Frequency SMPS, Inverters and As Free Wheeling Diodes
WTE
Won-Top Electronics
SB10100F
10A SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
文件:50.1 Kbytes Page:4 Pages
SB10100F
Schottky Diodes
FORMOSA
美丽微半导体
丝印代码:SB10100FCT;10A Power Schottky Barrier Rectifiers - 20V-200V
文件:105.34 Kbytes Page:6 Pages
FORMOSA
美丽微半导体
Power Schottky Rectifier - 10Amp 100Volt
Power Schottky Rectifier - 10Amp 45~200Volt □ Features -Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classifications 94V-0 -High Junction Temperature Capability -Low forward voltage, high current capability -High surge capacity -Low power loss, high efficiency
SIRECT
矽莱克半导体
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
FEATURES • Schottky Barrier Chip • Guard Ring Transient Protection • High Current Capability, Low Forward • Low Reverse Leakage Current • High surge Current Capability • Plastic Material has UL Flammability Classification 94V-0 • High temperature soldering 260oC/10seconds at terminal
PACELEADER
霈峰
10A Dual Schottky Barrier Rectifier
ϭ Feature Ϭ Schottky Barrier Chip Ϭ Guard Ring for Transient Protection Ϭ Low Forward Voltage Drop Ϭ Low Reverse leakage Current Ϭ High Surge Current Capability Ϭ Plastic Material has UL Flammability Classification 94V-0
MAYLOON
美隆电子
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS REVERSE VOLTAGE -20to 100Volts FORWARD CURRENT -10.0Amperes FEATURES Metal-Semiconductor junction with guard ring Low forward voltage drop High current capability The plastic material carries UL recognition 94V-0 For use in low voltage,high fre
CTC
沛伦
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER VOLTAGE: 100V CURRENT: 10.0A
GULFSEMI
海湾电子
PANJIT
強茂
Schottky Rectifiers
Schottky
CTC
沛伦
文件:49.97 Kbytes Page:4 Pages
文件:431.38 Kbytes Page:2 Pages
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
文件:73.29 Kbytes Page:2 Pages
SWITCHMODE??Power Rectifiers
MOTOROLA
摩托罗拉
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER(VOLTAGE - 20 to 100 Volts CURRENT - 10.0 Amperes)
VOLTAGE - 20 to 1 00 Volts CURRENT - 10 .0 Amperes FEATURES • Plastic package has Underwriters Laboratory Fl ammability Classification 9 4V-O • For thorough hole applications • Low profile package • Built- in strain relief • Metal to silicon rectifier majority carr
DPAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
SB10100F产品属性
  • 类型
    描述
  • VRRM(V):
    100
  • VR(V):
    100
  • IO(A):
    10
  • IFSM(A):
    150
  • VF(V) Max.:
    0.85
  • IF(A):
    10
  • IR(mA) Max:
    0.5
  • IR(mA)Max_VR(V):
更新时间:2026-5-14 19:39:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
20+
TO220F-3
38560
原装优势主营型号-可开原型号增税票
TO220FP
只做原装正品现货或订货假一赔十!
PEC
23+
TO-220F
专做原装正品,假一罚百!
18+
TO-220F
保证进口原装可开17%增值税发票
PEC
25+
明嘉莱只做原装正品现货
24+
原装现货,可开13%税票