位置:首页 > IC中文资料 > S2008VTP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
S2008VTP
力特
S2008VTP
封装/外壳:TO-251-3 短引线,IPak,TO-251AA 包装:管件 描述:SCR 200V 8A TO251 分立半导体产品 晶闸管 - SCR
LITTELFUSE
力特
S2008VTP
SCR NON-SENS 200V 8A TO-251
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga
TECCOR
SCRs
TECCOR
12W AUDIO AMPLIFIER Vs = 22V, RL= 4ohm
DESCRIPTION The TDA2008 is a mololithic class B audio power amplifier in Pentawatt package designed for driving low impedenceloads(down to 3.2Ω). Thedivice provides a high output current capability(up to 3A), very low harmonic and crossover distortion. In addition,the device offers the followi
STMICROELECTRONICS
意法半导体
S2008VTP产品属性
    1.5V
  • 电流 - 栅极触发(Igt)(最大值):
    15mA
  • 电压 - 通态(Vtm)(最大值):
    1.6V
  • 电流 - 通态(It(AV))(最大值):
    5.1A
  • 电流 - 通态(It(RMS))(最大值):
    8A
  • 电流 - 保持(Ih)(最大值):
    30mA
  • 电流 - 断态(最大值):
    10µA
  • 电流 - 不重复浪涌 50,60Hz(Itsm):
    83A,100A
  • SCR 类型:
    标准恢复型
  • 工作温度:
    -40°C ~ 125°C
    TO-251(V-Pak/I-Pak)
更新时间:2026-5-13 19:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SHINDENGE
专业模块
MODULE
8513
模块原装主营-可开原型号增税票
AMCC
/
BGA
238
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
AMCC
24+
BGA
一级代理/放心采购
绝对原装正品全新进口深圳现货
25+
TQFP
全新原装、诚信经营、公司现货销售!
24+
TQFP
原装现货,可开13%税票