位置:首页 > IC中文资料 > R6011KND3TL
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
丝印代码:R6011K;Nch 600V 11A Power MOSFET
ROHM
罗姆
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 11A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 600V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 0.39Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control