位置:ERZV14D431 > ERZV14D431详情
ERZV14D431中文资料
厂家型号
ERZV14D431
文件大小
404.57Kbytes
页面数量
20
功能描述
ZNR Transient/Surge Absorbers (Type D)
Var 275VAC/350VDC 6000A 430V Radial Bulk
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
PANASONIC
ERZV14D431数据手册规格书PDF详情
■ Features
● Large withstanding surge current capability in compact sizes
● Large “Energy Handling Capability” absorbing transient overvoltages in compact sizes
● Wide range of varistor voltages
● RoHS compliant
■ Recommended Applications
● Transistor, diode, IC, thyristor or triac semiconductor protection
● Surge protection in consumer electronic equipment
● Surge protection in communication, measuring or controller electronics
● Surge protection in electronic home appliances, gas or petroleum appliances
ERZV14D431产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ERZV14D431
  • 制造商
    Panasonic Industrial Devices
  • 功能描述
  • 制造商
    Panasonic Industrial Devices
  • 功能描述
    TRANSIENT SURGE ABSORBER
    VARISTOR 14MM DISC 430V
    VARISTOR, 14MM DISC, 430V
    Panasonic Industrial Company
    Varistor 14mm Disc 430V
    Panasonic Industrial Company
    Surge Absorber-Radial
    Panasonic