位置:ERZV14D470 > ERZV14D470详情
ERZV14D470中文资料
厂家型号
ERZV14D470
文件大小
404.57Kbytes
页面数量
20
功能描述
ZNR Transient/Surge Absorbers
Var 30VAC/38VDC 2000A 47V Radial Bulk
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
PANASONIC
ERZV14D470数据手册规格书PDF详情
■ Features
● Large withstanding surge current capability in compact sizes
● Large “Energy Handling Capability” absorbing transient overvoltages in compact sizes
● Wide range of varistor voltages
● RoHS compliant
■ Recommended Applications
● Transistor, diode, IC, thyristor or triac semiconductor protection
● Surge protection in consumer electronic equipment
● Surge protection in communication, measuring or controller electronics
● Surge protection in electronic home appliances, gas or petroleum appliances
ERZV14D470产品属性
  • 型号
    ERZV14D470
  • 功能描述
  • 功能描述
    VARISTOR 14MM DISC 47V
    VARISTOR, 14MM DISC, 47V
    VARISTOR, 47V, 2kA, 93V, 14MM DISC; Peak Surge Current @
  • 8/20S
    2kA; Varistor
  • Case
    Disc 14mm; Clamping Voltage Vc
  • Max
    93V; Peak
  • Energy(10/1000uS)
    14J; Voltage Rating
  • VDC
    38V; Voltage Rating
  • VAC
    30Vrms; Operating Temperature
  • Max
    85C;RoHS
  • Compliant
    Yes
    Panasonic Industrial Company
    Surge Absorber-Radial
    Panasonic Industrial Company
    Varistor 14mm Disc 47V
    Panasonic