位置:EEEFK1A331GP > EEEFK1A331GP详情
EEEFK1A331GP中文资料
厂家型号
EEEFK1A331GP
文件大小
105.07Kbytes
页面数量
4
功能描述
Aluminum Electrolytic Capacitors/ FK
Cap Aluminum 330uF 10V 20%(8 X 10.2mm) SMD 600mA 5000 hr 105
PANASONIC
EEEFK1A331GP数据手册规格书PDF详情
Surface Mount Type
Series: FK Type: V
■ Features
● Endurance: 2000 h to 5000 h at 105 °C
● Low impedance (40 to 60 less than FC series)
Miniaturized (30 to 50 less than FC series)
● Vibration-proof product is available upon request. (ø8 mm and larger)
● AEC-Q200 qualified✽
● RoHS directive compliant
EEEFK1A331GP产品属性
  • 型号
    EEEFK1A331GP
  • 功能描述
  • 功能描述
    FK SMT elecrolytic cap 10Vdc 330uF
    Panasonic