位置:首页 > IC中文资料 > PZU22B3A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PZU22B3A
Single Zener diodes
General-purpose Zener diodes in a SOD323 (SC-76) very small Surface-Mounted Device (SMD) plastic package. • Non-repetitive peak reverse power dissipation: PZSM ≤ 40 W\n• Low reverse current IR range\n• Total power dissipation: Ptot ≤ 320 mW\n• Small plastic package suitable for surface-mounted design\n• Tolerance series:B: approximately +-5 pct;B1, B2, B3: approximately +-2 pct\n• AEC-Q101 qualified\n• ;
NEXPERIA
安世
Single Zener diodes
General-purpose Zener diodes in a SOD323 (SC-76) very small Surface-Mounted Device (SMD) plastic package. • Non-repetitive peak reverse power dissipation: PZSM ≤ 40 W\n• Total power dissipation: Ptot ≤ 320 mW\n• Tolerance series:• B: approximately ±5 %\n• B1, B2, B3: approximately ±2 %\n\n• Wide working voltage range: nominal 2.4 V to 36 V (E24 range)\n• Low reverse current IR range\n• Small pla;
NEXPERIA
安世
封装/外壳:SC-76,SOD-323 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ZENER 22V 320MW SOD323 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
ETC
知名厂家
丝印代码:YL;Single Zener diodes
ETC
知名厂家
丝印代码:KK;Single Zener diodes in a SOD323F package
文件:64.61 Kbytes Page:12 Pages
PHILIPS
飞利浦
PHOTODARLINGTON OPTICAL INTERRUPTER SWITCH
Transmissive Opto Sensors Slotted Switch H22 (Analog - Standard Resolution)
FAIRCHILD
仙童半导体
Silicon Epitaxial Planar Zener Diode for Stabilized Power Supply
Features • Low leakage, low zener impedance and maximum power dissipation of 500 mW are ideally suited for stabilized power supply, etc. • Wide spectrum from 1.6V through 38V of zener voltage provide flexible application.
HITACHIHitachi Semiconductor
日立日立公司
Silicon Epitaxial Planar Zener Diodes for Stabilizer
RENESAS
瑞萨
SLOTTED OPTICAL SWITCH
文件:293.81 Kbytes Page:4 Pages
QT
PZU22B3A产品属性
  • 类型
    描述
  • Package version:
    SOD323
  • Package name:
    SOD323
  • Size (mm):
    1.7 x 1.25 x 0.95
  • V_Z [nom] (V):
    22
  • I_Z (mA):
    5
  • Tolerance +/-:
    2%