位置:首页 > IC中文资料 > PZU10B2L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PZU10B2L
丝印代码:KD;Single Zener diodes in a SOD882 package
1.1. General description General-purpose Zener diodes in a SOD882 leadless ultra small Surface-Mounted Device (SMD) plastic package. 1.2. Features • Non-repetitive peak rerverse power dissipation: PZSM ≤ 40 W • Total power dissipation: Ptot ≤ 250 mW • Tolerance series: B: approximately ±5
NEXPERIA
安世
PZU10B2L
Single Zener diodes
General-purpose Zener diodes in SOD882 leadless ultra small Surface-Mounted Device (SMD) plastic package. • Non-repetitive peak reverse power dissipation: PZSM ≤ 40 W\n• Low reverse current IR range\n• Total power dissipation: Ptot ≤ 250 mW\n• Small plastic package suitable for surface-mounted design\n• Tolerance series:B: approximately +-5 pct;B2: approximately +-2 pct\n• AEC-Q101 qualified\n• Wide wor;
NEXPERIA
安世
PZU10B2L
Single Zener diodes
ETC
知名厂家
封装/外壳:SOD-882 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ZENER 10V 250MW DFN1006-2 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
ETC
知名厂家
丝印代码:HF;Single Zener diodes in a SOD323F package
文件:64.61 Kbytes Page:12 Pages
PHILIPS
飞利浦
Silicon Epitaxial Planar Zener Diodes for Stabilizer
RENESAS
瑞萨
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIODES
EIC
文件:52.3 Kbytes Page:2 Pages
EIC
T10A1
文件:83.03 Kbytes Page:1 Pages
EDAL
PZU10B2L产品属性
  • 类型
    描述
  • Package name:
    DFN1006-2
  • Size (mm):
    1 x 0.6 x 0.48
  • VZ [nom] (V):
    9.99
  • IZ (mA):
    5
  • Tolerance +/-:
    2%