位置:首页 > IC中文资料第2006页 > PZM15NB1
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PZM15NB1
Voltage regulator diodes
DESCRIPTION Low power general purpose voltage regulator diode in a SOT346 (SC59) plastic package, suitable for surface mounted design. FEATURES • Total power dissipation: max. 300 mW • Small plastic package suitable for surface mounted design • Wide working voltage range: nom.
PHILIPS
飞利浦
封装/外壳:TO-236-3,SC-59,SOT-23-3 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ZENER 15V 300MW SMT3 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
ETC
知名厂家
DIODE ZENER 15V 300MW SMT3
ETC
知名厂家
Silicon Epitaxial Planar Zener Diode for Stabilizer
文件:193.81 Kbytes Page:8 Pages
RENESAS
瑞萨
Silicon Epitaxial Planar Zener Diode for Stabilized Power Supply
文件:57.36 Kbytes Page:7 Pages
RENESAS
瑞萨
PZM15NB1产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PZM15NB1
  • 功能描述
    稳压二极管 DIODE ZENER TAPE-7
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 齐纳电压
    12 V
  • 电压容差
    5 %
  • 电压温度系数
    0.075 %/K
  • 功率耗散
    3 W
  • 最大反向漏泄电流
    3 uA
  • 最大齐纳阻抗
    7 Ohms
  • 最大工作温度
    + 150 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    DO-214AC
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-13 22:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
PHI
24+
SOT23
80000
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增